Szeretnél egy darabot a múltból a saját kezeiddel újjá alkotni, miközben megismered az antik porcelánok és kerámiák történetét? Vegyél részt ezen a különleges ékszerkészítő workshopon, ahol régi kincsekből varázsolhatsz egyedi mozaik ékszereket! A workshop középpontjában a fenntarthatóság és az újrahasznosítás áll: olyan apró porcelán- és kerámiatöredékekkel dolgozol, amelyek önmagukban már nem alkothatnak teljes ékszereket, ám ezek az apró darabok új formát öltenek kezed alatt, megőrizve történetüket és értéküket. Minden egyes töredék egyedi múlttal rendelkezik – legyen az Herendi, Zsolnay, Hollóházi vagy akár Alt-Wien, esetleg Satsuma porcelán –, és most a Te kreatív látásmódod révén egy új, modern ékszer részévé válik. Nem szükséges előzetes tapasztalat vagy különleges kézügyesség: az esemény mindenki számára elérhető, aki szeretné megélni alkotói vágyát és kapcsolódni a múlt emlékeivel. A workshop végén egy olyan ékszert vihetsz haza, amely nemcsak esztétikai értékkel bír, de egy darabot hordoz magában a történelemből is, fenntartható módon újrahasznosítva.
Időpontot vásárlást követően szükséges egyeztetni szolgáltató partnerünkkel, a megvásárolt voucheren található elérhetőségeken.
A voucher 2-3 órás ékszerkészítő workshopot tartalmaz a kiválasztott létszámban, csoportos órára maximum 6 fő részvételével.
A workshopot Szász Károly üveg- és ékszertervező iparművész tartja. A Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen végzett üvegtervezőként, 15 éve alkot saját budapesti műhelyében, olyan alkotásokat hozva létre, amelyek a múltat és a jövőt kötik össze, megőrizve a régi tárgyak értékét és új funkcióval gazdagítva azokat. Károly művészete a törött, sérült kerámiák, porcelánok és üvegek megmentésére és újragondolására épül, mottója: megmenteni a megmenthetőt! Ezek az egykor értékes, de mára használhatatlanná vált tárgyak az ő kezei alatt új életre kelnek és ékszerek, medálok, gyűrűk formájában élnek tovább. A fenntarthatóság alapelveit követve, minden alkotása a hulladék minimalizálását és az anyagok újrahasznosítását szolgálja. Például a Zsolnay csészéből, amely darabokra tört, új ékszereket készített, megőrizve az eredeti tárgy esztétikáját és történetét. Különleges ékszerei, melyek régi magyar üvegekből – például a Mátyás-templom vagy a Róth Miksa üvegeiből – készülnek, nemcsak esztétikai értéket hordoznak, hanem a történelmi anyagok fenntartható felhasználásának mintapéldái is, értéküket gyémánt, rubin, smaragd és egyéb drágakövek hozzáadásával növeli.